Tradycyjnie 11listopada w Święto Niepodległości nasi gimnazjaliści wystąpili z akademią w parafialnym kościele. Akademia składała się z dwóch części. W pierwszej została przedstawiona scena wigilii żołnierskiej – w czasie której wydarzyły się niezwykłe historie. Pojawiły się duchy naszych bohaterów przodków walczących o Polskę w różnych okresach dziejów naszego narodu aż do drugiej wojny światowej. Zjawy przypomniały tragicznych wydarzeniach naszej Ojczyzny i wielkiej woli walki w obronie jej wolności. „Aktorzy” wystąpili w pięknych historycznych strojach.
w drugiej części zostały przedstawione w skrócie zachowane jeszcze w pamięci sylwetki lokalnych bohaterów z czasów I wojny światowej oraz wojen z bolszewikami o granicę. Czas niestety zaciera ślady tamtych wydarzeń, ale należy ocalić od zapomnienia tych, o których mamy jeszcze jakiekolwiek informacje. Winniśmy im przecież wdzięczność za ich ofiarną walkę o wolność, którą odzyskaliśmy po 123 latach niewoli.
Ta część składała się z prezentacji przy wykorzystaniu zachowanych zdjęć, dokumentów, listów, kartek pocztowych itp. Prezentację przygotowali uczniowie III klas : Jakub Makowiec – IIIa, Kacper Piątek – IIIb i Natalia Firek, która na zakończenie pięknie i wzruszająco zaśpiewała piosenkę Sławy Przybylskiej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.