"I TURNIEJ PAMIĘCI PIOTRA CENKIERA W PIŁCE SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCH"

W piątek 28.04.2017 roku o godzinie 9:00 w ZS-P w Rożnowicach odbył się I Turniej Pamięci Piotra Cenkiera w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych, zorganizowany przez UKS ,,Achilles” Rożnowice i ZSP w Rożnowicach przy wsparciu Gminy Biecz i koordynatora ds. sportu Pana Jana Grygowicza. Pani Dyrektor Danuta Szara przywitała drużyny i opiekunów, oraz otworzyła turniej. W imprezie sportowej brały udział wszystkie gimnazja z terenu Gminy Biecz. Każda drużyna składała się z 3 zawodniczek i 3 zawodników na boisku plus gracze rezerwowi. W wyniku losowania powstały następujące grupy:

Grupa A                                         Grupa B

Gimnazjum Nr 1 w Bieczu            Gimnazjum w Rożnowicach
Gimnazjum Nr 2 w Bieczu            Gimnazjum w Libuszy
Gimnazjum w Binarowej              Gimnazjum w Strzeszynie


Zwycięzcy grup grali w finale i były to Gimnazjum Nr 1 w Bieczu i Gimnazjum w Rożnowicach . Po zaciętym wyrównanym meczu finałowym lepsi okazali się Gimnazjaliści z Biecza. O trzecie miejsce walczyło Gimnazjum Nr 2 w Bieczu i Gimnazjum ze Strzeszyna Lepsze okazało się Gimnazjum Nr 2 z Biecza. Oto klasyfikacja końcowa:

I miejsce – G. Nr 1 w Bieczu – opiekun Arkadiusz Gomułka
II miejsce – G w Rożnowicach – opiekun Anita Kołek –Nowak , Michał Górka
III miejsce G Nr 2 w Bieczu – Lidia Karp
IV miejsce G w Strzeszynie – Arkadiusz Gomułka
V miejsce G w Libuszy – Ewa Piecuch
VI miejsce G w Binarowej – Jan Kamiński, Katarzyna Kamińska

Na zakończenie turnieju w formie prezentacji multimedialnej przedstawiono historię pracy i osiągnięcia z dziećmi i młodzieżą mgr Piotra Cenkiera wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w ZS-P w Rożnowicach. Odbył się także pokaz akrobatyczny uczennic Gimnazjum z Rożnowic pod wodzą Pani mgr Anity Kołek – Nowak. Następnie Pani Dyrektor Danuta Szara odczytała i wręczyła nagrody w konkursie pod nazwą ,,NIE PIJE NIE PALĘ NIE ĆPAM”
Kolejnym punktem było wręczenie pucharów, medali, statuetek dla drużyn, zawodników/zawodniczek i trenerów, o które to wręczenie poproszeni zostali zaproszeni goście, tj.:
Burmistrz Biecza - Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu - Grzegorz Nosal, Dyrektor ZOJ w Bieczu - Pani Renata Gołębiowska, Prezes UKS ,,Achilles” Rożnowice - Pan Czesław Łukaszyk, Ewa Cenker – siostra Piotra Cenkiera

Galeria foto>>>