Święto Książki i Biblioteki

21 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rożnowicach odbyła się impreza czytelnicza dla uczniów szkoły podstawowej – Święto Książki i Biblioteki.

Podczas uroczystości, realizując założenia kampanii „Mądra szkoła czyta dzieciom” nauczyciele czytali uczniom najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. W poczet czytelników biblioteki szkolnej włączono nowych uczniów – 14 pierwszoklasistów.

Rozstrzygnięte zostały konkursy biblioteczne; jury w składzie: Aleksander Sendecki, Beata Mika, Tomasz Dżuła wybrało najpiękniejsze ilustracje książek wykonane przez uczniów
klas I – III.

I miejsce: Gabriela Knybel (kl.III), Emilia Trębacz (kl.III)

II miejsce: Adrianna Kozieł (kl.I), Sebastian Niemiec (kl.II)

III miejsce: Joanna Kozieł (kl.III), Antoni Pyzik (kl.III), Dominik Tapek (kl.III)

Spośród plakatów reklamowych jury wybrało pracę Wiktora Makowca (kl.VI), którą uhonorowało I miejscem; wyróżniło Julię Mikę (kl.VI) i Katarzynę Mikę (kl.VI).

Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Sylwii Kleszyk przygotowali i zaprezentowali przedstawienie pt. „O chłopcu, który zniknął”.

W drugiej części obchodów Święta Książki i Biblioteki poszczególne klasy prezentowały efekty projektów edukacyjnych „Zachęcamy do czytania…”, uczniowie przebrali się za postacie z wybranych książek.

Na zakończenie  barwny korowód postaci literackich z transparentami zachęcającymi do czytania przemaszerował w kierunku biblioteki publicznej, aby podziękować również pani bibliotekarce za jej pracę i pomoc w dostępie do wartościowej literatury.