Zespół Szkolno Przedszkolny
w Rożnowicach

38-323 Rożnowice
woj. małopolskie
tel/faks: 0(xx)13 4476116

Ciekawe linki  rozembark@op.pl

     Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rożnowicach

MENU
Strona główna 
Patron
Dyrekcja
Uczniowie
Kadra
Akty prawne
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
Samorząd uczniowski
Prace uczniów
Organizacje szkolne
Dla Rodziców
Żyj smacznie i zdrowo
Archiwum
Kontakt
Księga gości
ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ROŻNOWICACH


Zespół Szkolno Przedszkolny w Rożnowicach jest placówką 12 oddziałowa. W sześciu klasach szkoły podstawowej i trzech dwuoddziałowych klasach gimnazjalnych uczy się łącznie 270 uczniów.

Kadrę stanowi 22 nauczycieli. Wszyscy pedagodzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauczanych przez siebie zajęć edukacyjnych, są nastawieni na nieustanne wzbogacanie swojej wiedzy i swojego warsztatu pracy.

W Zespole działają: SU, SKO, PTSM, SK " Carritas", LOK, UKS, Szkolne Koło Europejskie. Oferta szkoły to: pracownia komputerowa, biblioteka szkolna, koło informatyczne, koło ekologiczne, świetlica socjoterapeutyczna " Gniazdo ", kurs tańca, koło młodych redaktorów - gazetka " Głosik Gimnazjalisty ", UKS przy szkole podstawowej, UKS " Achilles" - przy gimnazjum, sekcja strzelecka z broni pneumatycznej, sklepik uczniowski "Chomik ", język niemiecki w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Zajęcia pozalekcyjne uzupełnia bogata oferta konkursów szkolnych oraz udział uczniów w wielu konkursach organizowanych przez inne szkoły i instytucje. Między innymi szkoła jest organizatorem Gminnej Gimnazjady o Puchar Burmistrza, Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Katolickiej o Statuetkę Św. Franciszka. Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszego Zespołu w ubiegłym roku to udział w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym - Łódź 2000, czołowe miejsca w Międzynarodowych Biegach ulicznych - Krośnieńska Starówka, trzecie miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Nie bój się pomóc".

Ważnym elementem pracy Zespołu jest realizacja autorskich programów profilaktycznych: " Stać nas na dużo więcej, niż nam się wydaje "- przeciwdziałanie paleniu tytoniu, " Przywróć człowieka człowiekowi i dać światu odetchnąć" - przeciwdziałanie narkomanii, " Program profilaktyczny o AIDS do realizacji w kl. III gimnazjum". Zajęcia są oparte na działaniach, które pobudzają uczniów do konstruktywnego myślenia i podejmowania właściwych decyzji. Ćwiczenia, w których biorą udział uczniowie mają doprowadzić do wypowiedzenia słowa " nie" przez samego ucznia a tym samym dostosowaniu się wypowiedzianemu " nie". Ponadto w II klasie gimnazjalnej wdrożony jest program p.n. " Badanie predyspozycji uczniów do dalszego kształcenia".

Problemem szkoły jest niewystarczająca baza lokalowa. W tej sytuacji w ubiegłym roku przystąpiono do rozbudowy budynku i budowy sali gimnastycznej. Położenia kamienia węgielnego dokonał Pan Senator RP Andrzej Chronowski i Burmistrz Gminy Biecz Pan Witold Bogdan. Tempo prac budowlanych pozwala mieć nadzieję, że w niedługim czasie młodzież uzyska lepsze warunki do nauki i spędzania wolnego czasu.

Najlepszą wizytówką naszej szkoły są jednak wypowiedzi uczniów. Oto fragmenty jednej z nich, zamieszczonej w " Głosiku Gimnazjalisty": " Jestem uczniem klasy I gimnazjum w Rożnowicach. Jeszcze nie tak dawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu uczęszczałem do szkoły w Racławicach. Aż tu pewnego słonecznego dnia - pamiętam to jakby to było wczoraj - podczas lekcji matematyki do naszej klasy przyszedł pan dyrektor. Oznajmił krótko, że nowy rok szkolny rozpoczniemy w nowej szkole w Rożnowicach. Wcale nie cieszyłem się z tej wiadomości. Nie mogłem pogodzić się, że muszę opuścić mury naszej ukochanej szkoły. Ciągle zadawałem sobie pytanie, dlaczego gimnazjum nie może być tutaj?...Dużymi krokami zbliżał się rok szkolny. Pierwszy dzień w szkole był dla mnie miłym zaskoczeniem. Okazało się, że moją wychowawczynią będzie pani, która uczyła mnie w Racławicach. Nasza kochana pani sprawiła, że z każdym dniem czułem się tu lepiej. Poznałem nowych nauczycieli, którzy są bardzo fajni. Zawsze z niecierpliwością czekam na zajęcia komputerowe oraz na wychowanie fizyczne. To moje ulubione przedmioty. Wielkim plusem nowej szkoły jest również dobrze zaopatrzony kiosk. Poznałem tu również nowych kolegów, z którymi się zaprzyjaźniłem. Niektórzy z nich mają takie same zainteresowania jak ja. Zawsze mogę na nich liczyć, służą mi swoją pomocą, kiedy jej potrzebuję, a także są świetnymi kompanami do zabawy. Zawsze po skończeniu lekcji spotykamy się całą klasą przed szkołą i wsiadamy do autobusu, który odwozi nas do domu. Okazuje się, że nawet w takim miejscu jak autobus można miło spędzić czas i dowiedzieć się najświeższych wiadomości nie tylko z życia szkoły.

Dzisiaj jestem już prawie pewien, że polubiłem nową szkołę i cieszę się, że jestem gimnazjalistą. Początkowe wątpliwości zastały rozwiane. Szkoła spełniła moje wymagania, a ja czuję się tu doceniony".

Dyrektor Zespołu Szkół mgr Czesław Łukaszyk